Belarus Bursa Fahri Konsolosluğu

Belarus Fahri Konsolosluğu Bursa

Bursa Belarus Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Belarus arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Belarus Fahri Konsolosluğu Bursa diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Belarus temsilciliğidir. Belarus Fahri Konsolosluğu Bursa ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Türkiye Belarus Fahri Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Belarus vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir. 

Belarus Fahri Konsolosluğu Bursa Görev Bölgesi

Bursa ve Bursa çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belarus Bursa Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Belarus Fahri Konsolosluğu Bursa Adres

Adres: Ladin Sitesi 7, Bademli, Mudanya / Bursa

Belarus Bursa Fahri Konsolosluğu İletişim

Telefon: (0224) 549 05 20, (0224) 549 05 09
Faks: (0224) 549 05 02
E-posta: belarusbursa@gmail.com

Belarus Konsolosluğu Bursa 2021 Tatil Günleri

Belarus Bursa Fahri Konsolosluğu, Belarus Devleti resmi tatillerinin dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Belarus’a seyahat edecek olan vatandaşların tatil programlarını hazırlamadan önce Belarus Konsolosluğu resmi tatil programını gözden geçirmelerinde fayda bulunmaktadır. Belarus Bursa Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılamamaktadır. Belarus seyahat planı olanların Belarus Konsolosluğuna veya Belarus vize başvurularını kabul eden seyahat acentelerine vize başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Belarus Konsolosluğu

Belarus Konsolosluğu Vize İşlemleri

Belarus Bursa Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılamamaktadır. Belarus Cumhuriyeti’ne ziyaret sebebine göre vize başvurusu yapmak isteyenler, Belarus Konsolosluğunun yetkilendirdiği seyahat acentelerine başvuruda bulunabilirler. Başvuru sahiplerinin Belarus Dışişleri Bakanlığı'nın belirlediği vize kategorilerinden (Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Eğitim Vizesi, Belarus Transit Vize) biri ile müracaatlarını Belarus diplomatik temsilciliklerine yapmaları gerekmektedir.  

Belarus seyahatinin süresine bağlı olarak Belarus Konsolosluğu'na Belarus Transit Vize, Belarus kısa vadeli vize (90 güne kadar) ve Belarus uzun vadeli vize (1 yıl geçerli olup 90 gün kalmalı) için vize talebi belirtilmelidir. Ayrıca Belarus vize işlemleri için  Belarus'tan gönderilen Davet Mektubu'nda; ülkeye giriş sayısına (tek girişli mi, çift girişli mi yoksa çok girişli mi ) göre vize talebinde bulunulmasında fayda vardır.

Belarus Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belarus Konsolosluğu'nun vize başvurusunu dikkate alabilmesi için Belarus Vize Başvuru Formu'nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturacaktır. Belarus Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken,Belarus vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgiler ile, başvuru evraklarının birbirini bilgi bakımından desteklemesi, Belarus Konsolosluğu'nun en çok dikkat ettiği konudur.

Belarus Vize Başvuru Formu için tıklayınız  

 

Belarus Konsolosluğu Vize Ücreti 2021

Belarus’a yapılacak olan seyahatin sebebi ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belarus Konsoloslukları müracaat sırasında vize ücretini nakit olarak almamaktadır.Belarus Konsolosluklarına ödenmesi gereken vize ücreti, T.C. Ziraat Bankası şubelerinde mevcut olan hesaba yatırılmalıdır. Bankada İşlem sonrası verilen banka dekontunun, başvuru sırasında Konsolosluklara ibrazı gerekmektedir.

Belarus Konsolosluğu Vatandaşlık Hizmetleri

Belarus Vatandaşlık Hizmetleri Bölümü’nden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınmaktadır.

Belarus Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri

Belarus Büyükelçiliği ve Belarus Konsoloslukları, Belarus’un çıkarlarını korumakla yükümlüdür.   

Belarus Fahri Konsolosluğu Türkiye- Belarus ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Belarus vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirirler.

Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Belarus Fahri Konsolosluğu sorumluluk alanında yer alır. 

Belarus Konsolosluğu
 

 

Bursa Fahri Konsolosluğu