Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu

Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya Adresi Nedir?

Adres: Kızlarpınar Mah. Şamil Cad. 5/3 07400 Alanya / Antalya

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim 

Telefon: 90242519 29 52
Faks: 90242519 19 53 
E-mail: infoakin@gmail.co

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Hangi İlleri Kapsamaktadır?

Alanya ve Alanya çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Belarus Fahri Konsolosluğunun Görevleri

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Belarus arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Belarus temsilciliğidir. Belarus Fahri Konsolosluğu Alanya ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Türkiye Belarus Fahri Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Belarus vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir. 

 

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu, Belarus Devleti resmi tatillerinin dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Belarus’a seyahat edecek olan vatandaşların tatil programlarını hazırlamadan önce Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu resmi tatil programını gözden geçirmelerinde fayda bulunmaktadır.

Belarus Konsolosluğu Vizesi Nasıl  Alınır?

Belarus Alanya Fahri Büyükelçiliğinden vize işlemleri yapılamamaktadır. Belarus vize işlemleri, Belarus vize başvurularını kabul eden seyahat acenteleri aracılığıyla yürütülebilir.  Belarus vizesi başvuru sahibi Belarus Cumhuriyeti’ne ziyaret sebebine göre vize başvurusu yapmak isteyenler, Belarus Dışişleri Bakanlığı'nın belirlediği vize kategorilerinden (Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Eğitim Vizesi, Belarus Transit Vize) biri ile müracaatlarını Belarus diplomatik temsilciliklerine yapmaları gerekmektedir.  

Belarus Konsolosluğu Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim?

Belarus Konsolosluğu'nun vize başvurusunu dikkate alabilmesi için Belarus Vize Başvuru Formu'nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturacaktır. Belarus Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken,Belarus vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgiler ile, başvuru evraklarının birbirini bilgi bakımından desteklemesi, Belarus Konsolosluğu'nun en çok dikkat ettiği konudur.

Belarus Vize Başvuru Formu için tıklayınız  

Belarus Fahri Konsolosluğu

Belarus Büyükelçiliği ve Belarus Konsoloslukları, Belarus’un çıkarlarını korumakla yükümlüdür.   

Belarus Fahri Konsolosluğu Türkiye- Belarus ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Belarus vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirirler.

Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Belarus Fahri Konsolosluğu sorumluluk alanında yer alır. 

Belarus Konsolosluğu Vize

 

Alanya Fahri Konsolosluğu