Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu  Adres

Adres: Yeşilbahçe Mah. Portakal Çiçeği Bulvarı No: 16 D: 3 / Antalya

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu Görevleri

Antalya Belarus Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Belarus arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Belarus Fahri Konsolosluğu Antalya diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Belarus temsilciliğidir. Belarus Fahri Konsolosluğu Antalya ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Türkiye Belarus Fahri Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Belarus vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir. 

Antalya Belarus Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Antalya ve Antalya çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belarus Antalya Fahri Konsolosluğunda yapabilirler.

  

Belarus Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu 2021 Tatil Günleri

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu, Belarus Devleti resmi tatillerinin dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Belarus’a seyahat edecek olan vatandaşların tatil programlarını hazırlamadan önce Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu resmi tatil programının gözden geçirmesinde yarar vardır.

Belarus Konsolosluğu

Belarus Konsolosluğu Vize İşlemleri

Belarus Antalya  Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılmamaktadır. Konsolosluk işlemleri Antalya Belarus Fahri Konsolosuna danışılabilmektedir. Belarus Cumhuriyeti’ne ziyaret sebebine göre vize başvurusu yapmak isteyenler, Belarus Dışişleri Bakanlığı'nın belirlediği vize kategorilerinden (Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Eğitim Vizesi, Belarus Transit Vize) biri ile müracaatlarını Belarus diplomatik temsilciliklerine yapmaları gerekmektedir.  

Belarus seyahatinin süresine bağlı olarak Belarus Konsolosluğu'na Belarus Transit Vize, Belarus kısa vadeli vize (90 güne kadar) ve Belarus uzun vadeli vize (1 yıl geçerli olup 90 gün kalmalı) için vize talebi belirtilmelidir. Ayrıca Belarus vize işlemleri için  Belarus'tan gönderilen Davet Mektubu'nda; ülkeye giriş sayısına (tek girişli mi, çift girişli mi yoksa çok girişli mi ) göre vize talebinde bulunulmasında fayda vardır.

Belarus Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Belarus Konsolosluğu'nun vize başvurusunu dikkate alabilmesi için Belarus Vize Başvuru Formu'nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturacaktır. Belarus Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken,Belarus vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgiler ile, başvuru evraklarının birbirini bilgi bakımından desteklemesi, Belarus Konsolosluğu'nun en çok dikkat ettiği konudur.

Belarus Vize Başvuru Formu için tıklayınız  

Belarus Konsolosluğu Vize Ücreti

Belarus’a yapılacak olan seyahatin sebebi ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belarus Konsoloslukları müracaat sırasında vize ücretini nakit olarak almamaktadır. Belarus Konsolosluklarına ödenmesi gereken vize ücreti, T.C. Ziraat Bankası şubelerinde mevcut olan hesaba yatırılmalıdır. Bankada İşlem sonrası verilen banka dekontunun, başvuru sırasında Konsolosluklara ibrazı gerekmektedir. 

Belarus Fahri Konsolosluğu Vatandaşlık Hizmetleri

Belarus Vatandaşlık Hizmetleri Bölümü’nden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınmaktadır.

Belarus Fahri Konsolosluğunun Görevleri

Belarus Büyükelçiliği ve Belarus Konsoloslukları, Belarus’un çıkarlarını korumakla yükümlüdür.   

Belarus Fahri Konsolosluğu Türkiye- Belarus ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Belarus vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirirler.

Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Belarus Fahri Konsolosluğu sorumluluk alanında yer alır. 

Belarus Konsolosluğu

 

Antalya Fahri Konsolosluğu