Belarus Adana Fahri Konsolosluğu

Belarus Adana Fahri Konsolosluğu

Adana Belarus Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Belarus arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve ilerletme yönünde çalışmalarda bulunurken Belarus Fahri Konsolosluğu Adana diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Belarus temsilciliğidir. Belarus Fahri Konsolosluğu Adana ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Türkiye Belarus Fahri Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Belarus vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir. 

Belarus Fahri Konsolosluğu Adana Görev Bölgesi Hangi İlleri Kapsamaktadır?

Adana ve Adana çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Belarus Adana Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Belarus Adana Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Adres: Mimar Semih Rüstem İş Merkezi Reşatbey Mah.Atatürk Cad.No:18 A Blok Kat:8 Seyhan, Adana

Belarus Adana Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon: (0322) 911 07 55, (0322) 999 73 77
Faks: (0322) 911 07 56
E-posta: consulate@belarusadana.org, www.belarusadana.org  

Belarus Konsolosluğu Adana 2021'de Hangi Günler Tatil?

Belarus Adana Fahri Konsolosluğu, Belarus Devleti resmi tatillerinin dışında Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Belarus’a seyahat edecek olan vatandaşların tatil programlarını hazırlamadan önce Belarus Adana Fahri Konsolosluğu resmi tatil programını gözden geçirmelerinde fayda bulunmaktadır.

Belarus Konsolosluğu Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adana Belarus Fahri Konsolosluğundan vize işlemleri yapılmamaktadır.  Adana ve çevresinde ikamet eden Belaruslular resmi evrak işlemleri hakkındaki detaylı bilgiyi Belarus Adana Fahri Konsolosluğundan alabilirler.

Belarus Cumhuriyeti’ne ziyaret sebebine göre vize başvurusu yapmak isteyenler, Belarus Dışişleri Bakanlığı'nın belirlediği vize kategorilerinden ( Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Eğitim Vizesi, Belarus Transit Vize) biri ile müracaatlarını Belarus diplomatik temsilciliklerine yapmaları gerekmektedir.  

Belarus Konsolosluğu Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim?

Belarus Fahri Konsolosluklarından vize işlemi yapılmamaktadır. Belarus Konsolosluğu'nun vize başvurusunu dikkate alabilmesi için Belarus Vize Başvuru Formu'nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Doldurulması zorunlu olan bu belge, başvuru işlemlerinizin ilk adımını oluşturacaktır. Belarus Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken,Belarus vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgiler ile, başvuru evraklarının birbirini bilgi bakımından desteklemesi, Belarus Konsolosluğu'nun en çok dikkat ettiği konudur.

Belarus Vize Başvuru Formu için tıklayınız  
 

Belarus Konsolosluğu Vize Ücreti Ne Kadardır?

Belarus’a yapılacak olan seyahatin sebebi ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Belarus Konsoloslukları müracaat sırasında vize ücretini nakit olarak almamaktadır. Belarus Konsolosluklarına ödenmesi gereken vize ücreti, T.C. Ziraat Bankası şubelerinde mevcut olan hesaba yatırılmalıdır. Bankada İşlem sonrası verilen banka dekontunun, başvuru sırasında Konsolosluklara ibrazı gerekmektedir.

Belarus Konsolosluğu Vatandaşlık Hizmetleri

Belarus Vatandaşlık Hizmetleri Bölümü’nden pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma yardımı, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınmaktadır.

Belarus Fahri Konsolosluğunun Görevleri Nedir?

Belarus Büyükelçiliği ve Belarus Konsoloslukları, Belarus’un çıkarlarını korumakla yükümlüdür.   

Belarus Fahri Konsolosluğu Türkiye- Belarus ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Belarus vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirirler.

Türkiye’de yaşayan Belarus vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Belarus Fahri Konsolosluğu sorumluluk alanında yer alır. 

Belarus Konsolosluğu

 

Adana Fahri Konsolosluğu